Konserwacja ekspresów do kawy – Jastrzębie Zdrój

by

Nie od dziś wiadomo, że kawa lubi czystość. Parząc naszą ulubioną kawę powinniśmy dbać nie tylko o czystość filiżanki, czy kubka. Bardzo często pytacie nas dlaczego kawa wydobywająca się z ekspresu kawowego po kilku latach użytkowania nie smakuje już tak, jak na początku? W głównej mierze odpowiadają za to zanieczyszczenia znajdujące się w przewodach wodnych, zaparzaczu itp. itd. Olej kawowy drobinki zmielonej, pleśniejącej kawy mogą znacząco wpływać na ostateczny smak napoju wydobywającego się z wylewki ekspresu kawowego. Dlatego właśnie tak ważna jest regularna konserwacja maszyny. Aby jednak zrobić to profesjonalnie konieczne jest rozebranie urządzenia na czynniki pierwsze i czyszczenie miejsca po miejscu. W razie stałego zanieczyszczenia, czasem trzeba wymienić na przykład wężyki doprowadzające kawę do wylewki. Efekt jest zaskakujący wielokrotnie. Poniżej prezentujemy Wam zdjęcie zdemontowanej wylewki kawowej.

Czyszczenie wylewki kawowej w ekspresie do kawy
To co zalega od wielu lat w wylewce znacząco wpływa na ostateczny smak naszej ulubionej kawy. Nierzadko jest to również pleśń i grzyb. Dlatego tak ważne jest systematyczne czyszczenie i konserwacja.

Jesteśmy w Jastrzębiu, konserwujemy ekspresy z Jastrzębia Zdroju

Czasem producenci ekspresów kawowych dają nam możliwość czyszczenia ot chociażby zaparzacza kawowego a czasem ma do niego dostęp tylko serwisant po rozebraniu urządzenia. Dlatego wielokrotnie spotykamy się w naszej pracy z tego typu zanieczyszczeniami:

Smak kawy wydobywającej się z wylewek ekspresu kawowego ma znaczenie. Pamiętajmy o odpowiedniej, systematycznej konserwacji.
Czasem zaschnięte drobinki zmielonej kawy a czasem pleśń i grzyb. Nie ma tu mowy o aromatycznej pysznej kawie!

I jeszcze na zakończenie prezentacja przewodu doprowadzającego kawę do wylewki. Plastikowy element jest przegrzany i przesiąknięty olejem kawowym. To również ma wpływ na smak i aromat kawy:

Bardzo często niestety dzieje się również tak, że brak systematycznej konserwacji, czyszczenia prowadzi do awarii. Dlatego w takich sytuacjach oferujemy również serwis ekspresów do kawy w Jastrzębiu Zdroju. Z chęcią odbierzemy Wasz ekspres a następnie odwieziemy na miejsce. Odbiór i dostawa wliczone są w cenę naprawy. Prosto sprawnie i wygodnie. Doskonale wiemy, że w dzisiejszym zagonionym świecie nie ma czasu na „wycieczki” w poszukiwaniu serwisu ekspresów.

Czyszczenie ekspresów do kawy – Jastrzębie Zdrój

Czystość to podstawa jeśli chodzi o smak i aromat kawy. Nawet jeśli kupimy najlepszą, świeżo paloną kawę od sprawdzonego dystrybutora, to jeśli wnętrze ekspresu będzie zanieczyszczone to efekt smakowy będzie mizerny. Zalegające…

Konserwacja ekspresów do kawy – Jastrzębie Zdrój

Nie od dziś wiadomo, że kawa lubi czystość. Parząc naszą ulubioną kawę powinniśmy dbać nie tylko o czystość filiżanki, czy kubka. Bardzo często pytacie nas dlaczego kawa wydobywająca się z ekspresu kawowego po kilku latach…

Naprawa ekspresów do kawy – Jastrzębie Zdrój

Każde nowe urządzenie AGD charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, doskonale wykonuje powierzone mu zadania. Niestety po kilku latach może dojść do awarii. Czasem urządzenie nie spisuje się jak przy pierwszym uruchomieniu a czasem całkowicie…

Ekspresy do kawy - serwis w Jastrzębiu Zdroju

Serwis ekspresów – Jastrzębie Zdrój

Z roku na rok ekspresy do kawy to coraz bardziej zaawansowane urządzenia. To połączenie skomplikowanej elektroniki z hydrauliką. Często właśnie to połączenie powoduje bezmiar komplikacji i ewentualnych problemów. Systematyczne odkamienianie, czyszczenie z zewn…