Opole – odkamienianie ekspresów do kawy

by

Odkamienianie i czyszczenie ekspresu to podstawa jeśli chodzi o poprawne działanie całego systemu przez lata. To wręcz klucz do sukcesu jeśli chodzi o oszczędności związane z ewentualnymi naprawami w przyszłości. Tak naprawdę w tym wypadku zależy od nas samych. Regularne czyszczenie zaparzacza, smarowanie uszczelek i oringów, odkamienianie systemu wodnego – to wszystko możemy w wielu przypadkach wykonać na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że są elementy ekspresu kawowego, do których z poziomu zwykłego użytkownika nie mamy dostępu. Dlatego właśnie zalecamy raz na rok, dwa lata oddać ekspres do kawy w ręce specjalistów. Czasem wręcz niezbędne jest rozebranie całego urządzenia na czynniki pierwsze by dostać się do zabrudzonych, zakamienionych elementów.

Czyścimy, odkamieniamy Wasze ekspresy kawowe w Opolu

W ramach ciekawostek prezentujemy Wam zdjęcie poniżej na którym jak na dłoni widać do czego może doprowadzić nieprawidłowa lub wręcz brak konserwacji i okresowego odkamieniania:

Zakamieniony wężyk ekspresu do kawy
We wnętrzu teflonowego wężyka ekspresu DeLonghi znajduje się kamień, który niestety w skuteczny sposób zablokował przepływ wody.

Wielokrotnie tak zatkane przewody wymagają mechanicznego czyszczenia lub nawet wymiany podzespołu. To wszystko wiąże się z czasochłonną pracą z rozbiórką ekspresu do kawy. To jeszcze ten sam wężyk, ale widziany z innej strony:

Jak widać kamień rozgościł się niemal na całym odcinku wężyka teflonowego. To urządzenie nie miało prawa działać, stąd również alarm ogólny na wyświetlaczu.

Trzeba również pamiętać iż takie zaniedbania mogą prowadzić do poważniejszych awarii – wraz z wymianą całej grzałki oraz termików zabezpieczających ten podzespół.