Ekspresy do kawy - czyszczenie

Czyszczenie wnętrza ekspresu do kawy

by

Każdy ekspres do kawy jest inny, zupełnie inaczej podchodzimy bowiem do czyszczenia i konserwacji naszych ekspresów. Bardzo często zdarza się bowiem, że nie dbając o okresową konserwację narażamy naszą maszynę na możliwe problemy w przyszłości.  Wnętrze ekspresu nie znosi drobinek kawy i gorącej wody! Mimo wszystko musi to wszystko znosić. W efekcie ekspres szybko odmawia posłuszeństwa a my mamy problem nie tylko ze smakiem kawy ale i możliwością zaparzania.  Każde nasze zlecenie zaczynamy od oceny sytuacji i ewentualnego czyszczenia wnętrza. Często bowiem zdarza się, że złogi kawy uniemożliwiają działanie ekspresu lub mamy do czynienia z wyciekami wody lub kawy. Czasem po otwarciu wnętrza mierzymy się z ogólnym bałaganem i zalegającą kawą.

Czasem i my jesteśmy zaskoczeni tym co widzimy! Zalegająca kawa, olej kawowy, grzyb i pleśń. To wszystko znacząco wpływa nie tylko na to jak smakuje nasza ulubiona kawa ale również jak działa i czy działa ekspres do kawy. Większość awarii bierze się właśnie z wszelkiego rodzaju zaniedbań i odpowiedniego serwisu i konserwacji.  Zatem zaczynamy czyszczenie. Odpowiednie, profesjonalne środki, pędzelek i jedziemy z tematem.

Następnie dokładne czyszczenie, dmuchanie kompresorem, czyszczenie, dmuchanie i tak po kilka, kilkanaście razy. Następnie przegląd tego co ewentualnie może zawierać złogi zalegającej kawy. Miejsce po miejscu, dokładnie czyścimy całość. W efekcie uzyskujemy taki obraz wnętrza:

Teraz kawa będzie smakować zupełnie inaczej, ekspres uzyskał dawną świetność, teraz tylko wymiana oringów uszczelniających i ekspres trafia do klienta.