Ekspres DeLonghi - czyszczenie tłoka zaparzacza

Czyszczenie tłoka zaparzacza

by

Różne przypadki zdarzają się w naszej pracy codziennej, czasem całość wymaga jedynie odpowiedniego czyszczenia. Specjalne środki rozbiórka całości i dokładny przegląd. Niestety czasem ze względu na „przebyte kilometry ekspresowe” wymienić trzeba również uszczelnienia. Pracująca w wysokich temperaturach guma może parcieć, w efekcie uzyskujemy mniej kawy o znacznie gorszym smaku. Czasem zdarzają się również niestety wnętrza ekspresu pokryte grzybem, zwłaszcza jeśli ekspres nie był przez dłuższy czas użytkowany.

Zalegająca zmielona kawa, ogólny brud i brak możliwości odpowiedniej szczelności. Nie bez kozery producent zastosował dwa oringi uszczelniające.

Czyszczenie tłoczka bloku zaparzającego w ekspresie kawowym DeLonghi

Poniżej na zdjęciach zobaczycie jak wygląda tłoczek po rozebraniu oringów uszczelniających. Tak prezentujący się system nie ma prawa dobrze działać. Nie mówiąc już o doskonałym smaku kawy z ekspresu.

Zabrudzenie ogólne to najmniejszy problem. Gorzej, że guma oringów jest wyeksploatowana, wytarta. Tu nie ma mowy o dokładnym uszczelnieniu.

Profesjonalne środki czyszczące pozwalają maksymalnie usunąć złogi zalegającej kawy oraz oleju kawowego. Być może najlepszym rozwiązaniem jest wymiana zaparzacza, ale ten posłuży jeszcze zapewne kilka ładnych lat. Po zastosowaniu smaru spożywczego oczyszczeniu obudowy tłoka, całość działa idealnie.

Pamiętajmy, że czystość ekspresu kawowego to podstawa jeśli chodzi o smak kawy a przede wszystkim sprawne działanie całego systemu zaparzającego. Mowa tu o wszelkiego rodzaju wyciekach wody i kawy. Zajmiemy się Waszym ekspresem kawowym! Zapraszamy do kontaktu, przyjedziemy i odbierzemy Wasz ekspres w cenie naprawy!  Po kilku latach użytkowania to bardzo ważne, by zadbać o ekspresów kawowych!