Przewody wodne – ciśnieniowe

by

Wieloletnie użytkowanie ekspresu w trudnych warunkach (wpływ wody gorącej, zimnej, kamień itp. itd.) może mieć zgubny wpływ na wytrzymałość poszczególnych podzespołów. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń AGD, tak i tu mamy do czynienia ze zgubnym wpływem na całość układu zaparzania kawy. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasz ekspres pracuje w bardzo trudnych warunkach! Dlatego właśnie tak ważne jest odpowiednie konserwowanie i ewentualna okresowa wymiana podzespołów roboczych. Podczas naszej pracy serwisowej doświadczamy różnych awarii związanych z nieodpowiednią konserwacją. Czasem przez jeden wężyk przerwany lub brak szczelności zaworów dochodzi do zalania elektroniki sterującej.

Ekspres ciśnieniowy – wężyki

Zazwyczaj kończy się na wybijaniu systemu zabezpieczeń w tablicy głównej. Gdy jednak woda na stałę zagości w elektryce lub elektronice układu sterującego, kończy się na drogiej naprawie związanej z wymianą płytki sterującej. Tu ważną rolę spełniają węże wysoko ciśnieniowe, które odpowiadają za dostarczanie wody do kotła grzewczego oraz samego zaparzacza kawowego. Jak widać na poniższym zdjęciu, upływ lat ma ogromne znaczenie.

wymiana wężyków ciśnieniowych w ekspresie kawowym
Wężyki ciśnieniowe to bardzo ważny element ekspresowej komunikacji wodnej. W przypadku zerwania struktury woda może uszkodzić elektryczne lub elektroniczne systemy. Koszt naprawy takiego urządzenia może znacząco wzrosnąć.