Dąbrowa Górnicza - czyszczenie ekspresów

Czyszczenie ekspresów – Dąbrowa Górnicza

by

Czystość i stała okresowa konserwacja ekspresu do kawy to słowa klucze jeśli chodzi o długie i bezawaryjne użytkowanie ekspresu kawowego. To właśnie my, będąc baristami we własnym domu powinniśmy stale dbać o naszą maszynę kawową. Trzeba zawsze mieć na uwadze, że poszczególne podzespoły ekspresu pracują w bardzo trudnych warunkach. Woda gorąca, drobinki zmielonej kawy mogą skutecznie zmienić smak napoju kawowego a w konsekwencji doprowadzić do kosztownej awarii. Gdy do tego dorzucić wrażliwość czujników oraz elektroniki sterującej, mamy przepis na konkretne problemy. Zajmujemy się serwisowaniem ekspresów od lat, sami też jesteśmy miłośnikami świeżo mielonej kawy zaparzanej pod wysokim ciśnieniem. Tu wszelkiego rodzaju wycieki mogą znacząco wpływać na działanie całej maszyny.

Współpracujemy stale z wieloma dostawcami podzespołów do ekspresów kawowych, doskonale wiemy jak kosztowna może być ich wymiana. Niestety w przypadku zamienników rynek nie jest już bogaty. Wielokrotnie niestety trzeba zaopatrzyć się w oryginały. Dlatego właśnie wielokrotnie naprawa może być nieopłacalna ekonomicznie. Czasem po prostu warto zainwestować w nowy sprzęt.

Zajmiemy się Waszym ekspresem, oczyścimy wszystkie zakamarki z zalegającej kawy i oleju kawowego. Doprowadzimy do tego, że będzie smakować równie dobrze jak na początku, gdy ekspres był nowy. Wężyki transportujące wodę, zaparzacz, uszczelki. Wspólnie ustalimy zakres prac i ewentualne koszty. Dopiero później przejdziemy do działania.

Tak jak Wy, my też kochamy kawę!
O poranku, w południe i wieczorową porą.
Mocne espresso, a może caffe latte?