Czyszczenie ekspresów – Gliwice

by

Drobinki kawy, gorąca woda mogą w znaczący sposób wpłynąć na stan naszego ekspresu kawowego. Wbrew pozorom to skomplikowane urządzenie, które nie lubi złogów zalegającej kawy. Wielokrotnie może to wpływać nie tylko na smak naparu kawowego ale również na działanie całej mechaniki. Nie ma znaczenia czy zaparzacz jest na stałę w urządzeniu, czy demontowany na czas okresowego czyszczenia. Po kilku latach użytkowania zalegająca, zmielona kawa może doprowadzić do uszkodzeń. W tej sytuacji niezbędna jest ingerencja fachowca. Naszym zdaniem dogłębne czyszczenie warto przeprowadzać raz do roku. To absolutne minimum jeśli chodzi o poprawne działanie całości mechaniki. Jako profesjonaliści w branży oferujemy profesjonalne czyszczenie ekspresów do kawy w Gliwicach.  Po rozebraniu ekspresu na czynniki pierwsze dokładnie wyczyścimy wszystkie zakamarki ekspresu kawowego. Wszystko po to, by Wasza kawa smakowała tak, jak tuż po zakupie. Silikonowe rurki doprowadzające kawę do filiżanki, oringi, uszczelniacze, mechanizm zaparzacza – to wszystko może mieć wpływ na ostateczny smak codziennej kawy z ekspresu ciśnieniowego.

Tak wygląda sitko zaparzacza zaledwie po roku użytkowania. Zalegający olej kawowy może znacząco pogorszyć smak kawy.

Oferujemy usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i firm z Gliwic i okolic. Pod czujnym okiem serwisantów oczyścimy wszystkie zakamarki Waszego ekspresu do kawy. Jakie ma znaczenie okresowe czyszczenie ekspresu? Poniżej prezentujemy Wam oring uszczelniający w zaparzaczu – nowy i po roku użytkowania w trudnych warunkach:

I jeszcze zdjęcie z wnętrza ekspresu. Po lewej przed naszym czyszczeniem a po prawej po. Ostateczny smak kawy może się znacząco różnić. Stan silikonowych rurek doprowadzających kawę ma również ogromne znaczenie.