Serwis ekspresów Nivona – Gliwice

by

Podobnie jak w przypadku innych produktów AGD, tak i w przypadku ekspresów do kawy producenci prześcigają się w rozwiązaniach związanych z zaparzaniem kawy. Zupełnie inny system zaparzacza znajduje się w ekspresach marki Krups, DeLonghi czy Nivona i Siemens. To jednak nie koniec bo przecież są jeszcze tacy producenci jak Philips, Saeco, czy Jura. Marek oczywiście jest dużo więcej, dlatego w przypadku serwisowania tych maszyn liczy się nie tylko dostępność części zamiennych ale i doświadczenie serwisanta.

Czystość ekspresu do kawy to podstawa!

Podobnie wygląda sprawa jeśli chodzi o naprawę ekspresów do kawy marki Nivona. Rozpoczynając na zaparzaczu a kończąc na kształcie i rozmiarach tacki ociekowej. Tu panują indywidualne rozwiązania, trzeba sporo wiedzy by sobie z naprawą, czy czyszczeniem poradzić. Producenci ekspresów do kawy zalecają by prowadnice wnętrza ekspresu smarować smarem spożywczym. Na czym jednak ma polegać i co ma mieć na celu smarowanie miejsc, które oklejone są resztkami zalegającej kawy? Dlatego aby profesjonalnie przejść przez ten proces, trzeba całość rozebrać i dobrze wyczyścić w każdym zakamarku. Dopiero wtedy możemy układ nasmarować. Jako profesjonaliści w branży oferujemy serwis ekspresów do kawy w Gliwicach i okolicach.

Każde zlecenie serwisowe traktujemy indywidualnie, trzeba jednak pamiętać by dobrze namierzyć problemy z ekspresem musimy całość oczyścić z zalegającej kawy. Czasem zdarza się i tak, że awarie pojawiają się właśnie po tej czynności. Gdy dołożyć do tego jeszcze wymianę oringów i udrożnienie całego układu może bowiem odmówić posłuszeństwa wiele podzespołów. Po likwidacji wycieków ekspres do kawy ma pierwotne ciśnienie w układzie, kawa smakuje lepiej ale zużyte wcześniej elementy mogą tak wysokich naprężeń już nie wytrzymać. Wielokrotnie zdarzało nam się oddanie ekspresu do kawy klientowi a po kilku dniach maszyna wracała do nas z kolejną awarią. To normalny stan rzeczy, dlatego w przypadku naprawy i czyszczenia ekspresu pośpiech nie jest wskazany.

Nivona – naprawa ekspresów w Gliwicach

Ekspresy do kawy marki Nivona to urządzenia dobrze spasowane i dopracowane. Często jednak zdarzają się wycieki z zaworu ceramicznego lub samych połączeń przewodów. Ogromnym minusem jest w tym przypadku również umiejscowienie poszczególnych podzespołów. Gdy główny zawór wodny jest na samej górze a elektronika na dole, pod zaworem trzeba stale obserwować maszynę do parzenia kawy. Gdy już dojdzie do wycieku, woda kabelkami sączy się wprost na płytę główną. Koszty wymiany elektroniki sterującej mogą iść wtedy w tysiącach złotych. Zbyt duża ilość wody w tacce ociekowej, zbyt szybko się napełniająca, wycieki spod ekspresu – to my po trosze jesteśmy serwisantem naszego ekspresu.

Czyszczenie ekspresu Nivona

Aby w przyszłości nie dochodziło do kosztownych napraw zawsze powinniśmy odpowiednio czyścić i konserwować nasze urządzenie. Pamiętajmy bowiem, że wewnątrz każdego ekspresu kawowego znajduje się nie tylko hydraulika, system wężyków wodnych ale również elektronika. Układy elektryczne w połączeniu z czujnikami wręcz nie znoszą wilgoci i brudu. Tymczasem mielona za każdym razem kawa, olej kawowy mogą w znaczący sposób wpływać nie tylko na smak kawy. Po kilku, kilkunastu latach użytkowania nasz ekspres kawowy może odmówić posłuszeństwa. Ekspresy Nivona wyposażone są w demontowalny zaparzacz, który wymaga stałych przeglądów i czyszczenia pod bieżącą, chłodną wodą. Dobrze gdy robimy to co najmniej raz na tydzień. Bardzo często docierają do nas ekspresy, których nikt nigdy od samego początku nie czyścił. To spory kłopot w przyszłości! Gruntowne czyszczenie powinniśmy wykonywać przynajmniej raz do roku. Polega ono na rozebraniu poszczególnych podzespołów na tak zwane czynniki pierwsze. Docieramy do każdego zakamarka i po wysuszeniu smarujemy miejsca, które zapeniają sprawne poruszanie się elementów na przykład zaparzacza. Jeśli nie potrafisz zrobić to na własną rękę, pomożemy! Oferujemy profesjonalne czyszczenie ekspresów kawowych w Gliwicach i okolicach.

Pamiętajmy zatem, w przypadku każdego ekspresu, nie tylko Nivona to od nas samych zależy jak długo będziemy się cieszyć smakiem świeżo mielonej kawy.